Algas tuludeklaratsiooni esitamine 2023 aasta kohta

Tuludeklaratsiooni täitmine elektrooniliselt e-MTA iseteeninduskeskkonnas on kiireim ja lihtsaim viis. Tähtaeg deklaratsiooni esitamiseks on 30. aprill ning enammakstud tulumaksu hakatakse tagastama alates 5. märtsist, olenemata sellest, millal deklaratsioon esitati. Paberdeklaratsioonide alusel alustatakse tagasimaksetega märtsi keskel.

Kuigi deklaratsioon on suures osas eeltäidetud, peab inimene ise vastutama oma andmete õigsuse eest ja lisama vajadusel täiendavaid tululiike, nagu teenitud tulu platvormidel või üüritulu. Sel aastal saab viimast korda kasutada täiendavaid maksusoodustusi, nagu lapsehooldustulu, eluasemelaenu intresside mahaarvamist ja kasutamata maksusoodustuste ülekandmist abikaasa deklaratsioonile.

Abikaasade vahel saab kasutamata maksusoodustusi üle kanda tingimusel, et nende aastatulu kokku ei ületa 50 400 eurot ja üks abikaasadest ei teeninud tulu või teenis vähe. Eluasemelaenu intresse saab maha arvata kuni 300 euro ulatuses, kuid mitte rohkem kui 50% kogu teenitud maksustatavast tulust. Lisaks kajastub täiendav maksusoodustus laste eest deklaratsioonil, kelle vanem on saanud lapsetoetust.

MTA palub klientidelt mõistvat suhtumist ootejärjekordade osas, kuna deklaratsiooniperioodi alguses võivad olla tavapärasest pikemad ooteajad nii e-teenuste keskkonnas kui ka klienditoe infoliinil ja büroodes. Lisajõud on kaasatud klientide küsimustele vastamiseks telefoni ja kirja teel ning büroodes.

www.emta.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga